Ne-gluži-apskats: Sers Bruņinieks – Pixelry

Bruņinieku cīņu tematika nez kāpēc vienmēr vairāk pievelk neatkarīgos izstrādātājus nekā milzīgās korporācijas. Varbūt tas ir galantais (bet vēsturiski neeksistējošais) romantisms, varbūt – viduslaiku piemirstā kultūra. Varbūt man nav ne jausmas. Bet ir Pixelry, un man par to ir kas sakāms.Pat ja tā ir tikai alfa formā, un tātad – nepilna un uz paša atbildības pērkama.

Pēc nosaukuma jau noprotams, ka spēles noformējums radīts mūsdienās savādi populārajā pikseļārta izpildījumā visa tā zemās izšķirtspējas skaistumā. Ne tikai vizuāli Pixelry ir visnotaļ vienkārša – arī ideja gluži nepretendē uz postmodernisma eksistenciāļu mūžīgo mīlestību. Spēlētāja pienākums un dzīves jēga – kļūt par labāko bruņinieku ciemā.

Kāpēc? Nu, viņš tā vienkārši grib. Un, ja cilvēks pie klaviatūras arī griba, no skrandās ģērpta, uz kaulaina ērzeļa sēdoša ubaga ambiciozais protagonists kļūs par dāmu elku, vājo aizstāvi un smagas zelta bruņuķiveres īpašnieku.

Pirmā lieta, ko sers Bruņinieks savā pasaulīgajā ceļojumā apzinājās, ir fakts, ka viņš galīgi nemāk piedalīties bruņinieku cīņās. Pīķis viņa rokās bija neveikls, vairogs trieciens bloģēt lāgā negribēja un kopumā pēc pāris pirmajām kaujām nācās pārdomāt stratēģiju pirms Slavas reitings nekrītas pārāk dziļi mīnusos.

Cīņu mehānika, lai gan sākumā mazliet biedējoša un šķietamas trejdeviņas maņas prasoša, patiesībā ir pavisam vienkārša. Ar Space kontrolējam savu pīķa trieciena leņķi trijās pozīcijās, bultiņas “uz augšu” un “uz leju” atbild par vairoga cilāšanu un nolaišanu, savukārt kreisās un labējās bultiņas variēšana paskubina vai piebremzē jūsu izvēlētā sera zirgu. To pašu, protams, dara mākslīgā intelekta vadītais oponents.

Līdz ar to skaidri noprotams, ka ģeniālākā stratēģija ir izdarīt ātru izvēli tieši pirms abu bruņinieku sadursmes, nobloķējot pretinieka šķēpu un savējo paslidināt tiieeeeši garām neveiksminieka vairogam. Un šī stratēģija darbojas. Varbūt iespējamas kādas papildu mānīšanas taktikas un citas muļķības, bet manas smadzenes, kā kārtīgam cilvēkpērtiķim piederas, knapi spēj darīt divas lietas vienlaicīgi, un stulbākais risinājums ir arī labākais.

Ja nu jums tomēr neizdodas veiksmīgi atklāt un pielietot augstāk minēto stratēģiju, vienmēr ir iespējams apmeklēt vietējo veikalu, kas pārdod jebkurā normālā sabiedrībā aizliegtus palīglīdzekļus. Mums ir gan atjaunojošas dziras savam spēkam, gan nekas mazāk kā vairogu caursitošs, spējību palielinošs dopings, maģiskas auras un citi šmurguliski līdzekļi, kurus iegūt par tavernā vai tajā pašā veikalā nopelnītajiem zelta gabaliem.

Krogs vai taverna, vai pelēcīgas pagātnes cilvēku mītingplacis arī būs vieta, kur pavadīt lielāko daļu Pixelry pavadītā laika – tur cerību pilnais galvenais varonis un viņa zirgs pēc tipiskas ģimenes filmas tradīcijām rāpsies augstāk un augstāk pa karjeras, slavas, kurtizāņu un naudas kāpnēm līdz kļūs par labāko bruņinieku pasaulē.

Kad nekrāpos cauri vietējām sacensībām, apmeklēju amatnieku, kas par pieklājīgu naudas summu man izkala šikas bruņas, zelta hūti zirgam un viegli divdomīgu pīķi, remdējos psiholoģiskas dabas apcerē un sava ģērboņa gleznošanā savā miteklī un, ja tā labpatikās, apskatīju reitingu tabulu ar spicākajiem seriem – tabulu, kuru kaismi vēlējos iekarot. Pa retam uzbruka kāds tumsas briesmekļu radījums savādā sižetā, kura detaļas vēl neesmu sastapis, bet kopumā Pixelry laiku pavadīju progresīvi, bet diezgan paredzamās sliedēs.

Tad nu galus kopā velkot,

jā, spēli vēl neesmu pabeidzis, cerams, ka to izdarīšu, bet nedomāju, ka manas domas jelkāds rezultāts diži mainīs par bruņinieciskā pikseļeposa alfa versiju. Spēles idejai un arī tās tagadējam izpildījumam ir reāls potenciāls, un par lētu naudu iegādājamais, vēl izstrādē esošais gabals ir vismaz mērena uzjautrinājuma pilns. Tāpēc, ja uznāk pretkorporātu, pretmūsdienības garastāvoklis, jā, kāpēc gan nepamēģināt Pixelry?

To par 3 eiro 50 vai bezmaksas demonstratīvi 15 minūtes var izdarīt saitā Desura.

Ne-gluži-apskats: Sers Bruņinieks – Pixelry Reviewed by on . Bruņinieku cīņu tematika nez kāpēc vienmēr vairāk pievelk neatkarīgos izstrādātājus nekā milzīgās korporācijas. Varbūt tas ir galantais (bet vēsturiski neeksist Bruņinieku cīņu tematika nez kāpēc vienmēr vairāk pievelk neatkarīgos izstrādātājus nekā milzīgās korporācijas. Varbūt tas ir galantais (bet vēsturiski neeksist Rating:
scroll to top