Iepazīsties – PlayStation 4

Šī gada pirmo mēnešu skaļākais notikums, kā jau atkārtoti esmu minējis, nenoliedzami, ir trešdienas Sony konference. Kā gaidīts, mēs tikām oficiāli iepazīstināti ar pirmo pilntiesīgo soli nākošajā videospēļu paaudzē – PlayStation 4.

Žurnālistu pārpildītais pasākums iesākās ar japāņu elektronikas milža auklētās spēļu sistēmu sērijas aizvadīto gadu spilgtāko produktu montāžu, kas tika ietērpta gaismu šovā, kas nedaudz atgādināja muzikāla priekšnesuma noformējumu. Atklāti sakot, melotu, ja apgalvotu, ka skatoties šo nostalģisko ievadu nebiju viegli satraucies. Protams, montāžai seko desmit minūšu gara uzruna, taču tad beidzot tiek pieminēta tik ilgi gaidītā frāze – PlayStation 4.

Marks Sernijs centās skatītājus pārliecināt par to, cik izstrādātājiem draudzīga būs jaunā konsole, ka tā tehniski atgādinās personālo datoru. Viņš pieminēja programmēšanai draudzīgu X86 CPU, modificētu PC GPU, 8GB Unified Memory un vēl vairāk nekonkrētas informācijas. Turklāt vēlāk tika piemetināts, ka konsoles vēderā dirnošajam procesoram ir astoņi kodoli. Taču visbeidzot viņš rokās ņēma konsoles kontrolieri. DualShock 4 izskatās aptuveni kā jau ziņojām. Tehniski tas ir klasiskais modelis apvienots ar priekšējo skārienjūtīgo paneli, headset’a ieeju, Share pogu un aizmugurē iebūvētu Lightbar sensoru, kas noderēs komplektā ar stereo kameru, kas spēs noteikt kontroliera atrašanos telpā, tā kustību visās plaknēs.

Pēc visnotaļ īsa ieskata Unreal Engine 4, uz ekrāniem parādījās pirmais jaunās sistēmas spēles treileris – Knack.

Interaktīvās multfilmas reklāmai sekoja īss jaunās konsoles iespēju apraksts. PlayStation 4 nu būs iespējams iemidzināt. Respektīvi, kad apniks spēlēt Uncharted 6 varēsi sistēmu vienkārši iemidzināt un, kad atgriezīsies, sākt tieši no vietas, kur spēli pameti. Bez nepieciešamības no jauna ielādēt spēli. Beidzot būs iespējams paralēli spēlēt un lejupielādēt. Turklāt, ja spēli lejupielādē – vari to sākt spēlēt jau lejupielādes laikā. Kamēr baudīsi pirmo līmeni, otrais tikmēr vēl tecēs pa kabeli. Pārmaiņas ir piedzīvojis arī konsoles interfeiss. Ikvienā mirklī varēsi uz kontroliera nospiest Share pogu un tev tiks piedāvāts aizvadītā spēles procesa ieraksts. Klipa augšupielāde notiks spēles procesa fonā. Turklāt, būs iespēja tiešraidē vērot, kā tavi draugi bauda, piemēram, Gran Turismo 43.

Atceries, ka Sony iegādājās straumēšanas servisu? Gaikai priekšnieks izklāstīja savu vīziju par konsoles reālo un plānoto funkcionalitāti – automātisku spēles procesa video straumēšanu, tiešsaistes komentāriem, PlayStation 4 spēļu attēla straumēšana uz otro ekrānu (tas, ko tagad dara Wii U) un vēl. Tika minēts, ka ir iespējama arī situācija, ka skatītāji, kas tiešssaistē vēro spēles procesu, ja spēles spēlētājs tā vēlas, var pārņemt vadību pār spēli.

Atlikusī konferences daļa, lielākoties, strikti pieturējās pie spēlēm. Skatuvi ieņēma vīri no Guerilla Games un iepazīstināja mūs ar Killzone: Shadow Fall. Personīgi, mani patīkami iepriecināja, ar sērijas iepriekšējām epizodēm salīdzinot, raibā krāsu palete un rūpīgā fona detalizācija. Kaut arī uz skatuves manīju indivīdu ar kontrolieri ķetnās, nekādi nevaru aizmirst, nu jau leģendāro, pirmo Killzone 2 prezentāciju.

Līdzko tika pieminētas automašīnas iedomājos, ka pienācis laiks Gran Turismo. Kļūda. DriveClub. Spēles veidotājs atklāja, ka tā konceptuāli eksistē jau dekādi, pat tās nosaukums esot reģistrēts jau pirms deviņiem gadiem, taču to realizēt esot iespējams tikai uz jaunās paaudzes. DriveClub koncetrēsies uz autosacīkstēm komandās. Spēlētāju apvienošanos klubos un savstarpēju izaicinājumu izpildi. Diemžēl no spēles redzējām gaužām maz.

InFamous Second Son treileri ievadīja emocionāla un paranojas pilna runa par to, kā mēs konstanti tiekam novēroti un nemanāmi apspiesti. Tad sekoja skaistas eksplozijas. Mīļi.

Sprādzienus nomainīja Braid radītāja skūtā galva. Viņš mūs iepazīstināja ar ko krietni mierīgāku un oriģinālāku – jau ilgi aprunāto The Witness.

Mirkli vēlāk skatuvi ieņēma Deivids Keidžs, lai demonstrētu vienu sasodīti izcili detalizētu galvu, bet rindā aiz viņa bija LittleBigPlanet tēvi. Viņi, pārsteidzošā kārtā, pieminēja Move kontrolieri. Vēl pārsteidzošākā kārtā, pirmo reizi tas reti neglītais un divdomīgais aksesuārs šķita interesants, jo Media Molecule demonstrēja, kā ar Move palīdzību veidot trīsdimensiju modeļus un no tiem – veselas ainavas. Šī studija nebeidz pārsteigt.

Pasākuma nobeigums tika rezervēts lielajiem izdevējiem. Vispirms, Capcom. Uz mirkli nobijos, ka japāņu kungs runās bez tulka, taču manas bažas bija nepamatotas un jau pavisam drīz viņa angliski runājošais kompanjons pieteica Panta Rhei grafikas dziņa prezentāciju Deep Down treilera formā.

Arī Square Enix bija atveduši savu dzini – Luminous Studio. Līdzko skaistā kadru virkne bija beigusies, skatuvi ieņēma Final Fantasy sērijas priekšnieks, lai atgādinātu mums par jūnijā gaidāmo E3. Tur būšot ko redzēt arī no viņa.

Japāņus nomainīja francūži. Ubisoft līdzi bija paņēmuši jau pagājušajā gadā debiju piedzīvojušo tehno trilleri Watch Dogs. Šķiet, ka varam pārtraukt šaubīties par to, kurai no paaudzēm spēle pieder.

Pārsteidzošā kārtā, nākošais no tumsas izlīda Blizzard karoga nesējs, kurš patīkami neiestudētā runā atklāja, ka Diablo III ir ceļā uz PlayStation 3 un PlayStation 4. Runājot par pārsteigumiem… Sony, piedodiet atvainojiet, dirst pasūtīja Microsoft, kad skatuvi okupēja Bungie pārstāvji, lai prezentētu vakar atklātās Destiny klipu, kurā pavīdēja arī Master Chief. Nopietni.

Kopumā, PlayStation 4 debija mani patīkami pārsteidza. Parasti konsoles pirmajā uznācienā mēs pusotras stundas garumā dzirdam garas runas par to kāda tā, galu galā, varētu būt un saņemam sauju ar tehniskām demonstrācijām. Turpretī šoreiz pat tika dzīvajā (cerams) demonstrētas divas, visnotaļ iespaidīgas, spēles. Katrā ziņā, krietni vairāk uzzināsim jau jūnijā, E3 ietvaros, kur arī redzēsim, kā pie velna PlayStation 4 vispār izskatās.

Iepazīsties – PlayStation 4 Reviewed by on . Šī gada pirmo mēnešu skaļākais notikums, kā jau atkārtoti esmu minējis, nenoliedzami, ir trešdienas Sony konference. Kā gaidīts, mēs tikām oficiāli iepazīstināt Šī gada pirmo mēnešu skaļākais notikums, kā jau atkārtoti esmu minējis, nenoliedzami, ir trešdienas Sony konference. Kā gaidīts, mēs tikām oficiāli iepazīstināt Rating:
scroll to top